کد خبر:92029 تاریخ انتشار : 1396/10/8-8:36:58
علیرضا زاکانی در بوشهر:
نان جریانات سیاسی در افراطی گری های احساسی است/کشور نیازمند یک منطق انقلابی است
نماینده سابق مجلس عنوان کرد: افراطی گری احساسی تهدید اساسی برای کشور است؛ چرا که نان جریانات سیاسی در افراطی گری های احساسی است، هر جا کم می آورند با احساسات مردم بازی می کنند.
لینک کوتاه http://boushehr.bso.ir/id/92029

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از بوشهر، علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی شب گذشته در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه های بوشهر اظهار کرد: ابعاد فتنه سال 88 و فتنه گران آن فراتر از مرزهای جغرافیای ماست، سر اصلی فتنه خارج از کشور، نظام سلطه آمریکا است.

وی افزود: فکر، طرح، نقشه اجرا، حمایت های سیاسی مسئولین نظام سلطه و اسرائیلی ها که بی آبرو ترین عناصر در سطح جهانی هستند، حمایت های تبلیغی آن ها و بستر سازی امکانات از برنامه های آنان برای فتنه بود.

زاکانی گفت: در ایران نیز سران فتنه به واسطه قدرت طلبی و عدم تبعیت خود جهت تمکین از قانون، شورش کردند و به حیثیت نظام و انقلاب آسیب زدند، لذا ابعاد فتنه ابعاد جهانی علیه انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: اگرچه نقشه جهانی علیه ماست و اگر در داخل یک عده برای کاری که آنها می خواستند محقق بشود نقش آفرینی کردند، زمان و فرصت را نظام ایجاد کرد که تنوع و بیداری این اتفاق به یک فرصتی برای بازنگری و یک دقت مجدد در صحنه داخلی و خارج کشور تبدیل بشود و الحمدالله 9دی مشخص شد مردم ایران، مردم با بصیرتی هستند.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: باید گذشته را چراغ راه آینده قرار بدهیم، هر کس در مقابل رای این ملت، در مقابل قانون تمکین نکرد، این مسیر ناصباحی دارد طی می کند و هر کس در این مسیر استقلال کشور را لطمه زد و به خارجی ها تمسک کرد، به ملت ایران خیانت کرده است.

وی با اشاره به اینکه حضور هوشمندانه مردم راه فتنه را بست عنوان کرد: امروزه از 7 عرصه آسیب می خوریم که لازم است که به این عرصه ها توجه کنیم، این ها مثل لب های تیغ های متعددی که برای برش انقلاب در مسیر تنظیم شده اند.

زاکانی افزود: اولین آسیب در این مسیر اشرافیت سیاسی است، برخی خود را مجزا از مردم می دانند و برای خود حق قائل اند و البته که این حق باطل است.

وی در ادامه فساد اقتصادی را از دیگر آسیب ها دانست و تصریح کرد: فاسد اقتصادی مانند موریانه پیکر جامعه را از داخل تهی می کند و پیوستگی میان ثروت و قدرت در کشور باعث تنگنای معیشیتی بر عموم مردم می شود.

نماینده سابق مردم تهران گفت: موج بیکاری و تنگنای های اقتصادی برای خانواده ها عملا دارد آن اصلی را که باید به آن توجه کنیم، که باید ایران اسلامی را آنگونه بسازیم که الگو و نمونه جهان باشد و تمدن نوین اسلامی را پیشتازی کند را از خاطره ها می برد.

وی عنوان کرد: کشور را بی تدبیری و بدعملی آسیب می زند، افراطی گری احساسی تهدید اساسی برای کشور است؛ چرا که نان جریانات سیاسی در افراطی گری های احساسی است، هر جا کم می آورند با احساسات مردم بازی می کنند.

زاکانی ولنگاری فرهنگی و اجتماعی را آسیبی جدی دانست و گفت: چرا دقت نمی شود اعتیاد همه ظرفیت های کشور را از بین می برد و بیشترین عامل اعتیاد از بیکاری است.

وی یادآور شد: مشکل هفتم اعتماد به دشمن و بی اعتمادی نسبت به ظرفیت های درون کشور است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اشکلات کشور این است مسولین تکیه به علم ندارند و تا وقتی در جامعه یک نگاه علمی دقیق و یک منطق انقلابی نباشد ما دچار مشکل هستیم و ظرفیت های کشور از بین می رود، لذا نیاز به عزم مجدد و یک حرکت انقلابی گسترده از جنس 9دی اما در حوزه نخبگانی است که همه بیایند دست به دست هم بدهند و تحولی را در جامعه رقم بزنند.

 


انتهای پیام /

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
راهپیمایی میثاق با ولایت با حضور گسترده آحاد مردم در است...
راهپیمایی بزرگ میثاق با ولایت برعلیه اغتشاشگران و برهم ز...
ملت عاشورایی ایران چطور می‌تواند دلسوزی اغتشاشگران را باو...
گرچه آحاد مردم از اقشار و گروه های مختلف در بزرگداشت این ...