کد خبر:91791 تاریخ انتشار : 1396/10/2-11:40:5
مشاور عالي ستاد امر به معروف و نهي از منكر:
مديران با اصلاح ساختارهاي اداري با فساد برخورد كنند
حجت الاسلام یدالله حبیبی مشاور عالی ستاد امر به معروف و نهی از منكر كشور اظهار كرد: در موضوعات اجتماعی بحث اعتیاد، طلاق، کاهش آمار ازدواج، کم کاری در انجام وظایف مواردی هستند که در بررسی های ما بيشترين امار را به خود اختصاص داده اند.
لینک کوتاه http://boushehr.bso.ir/id/91791
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از بوشهر، حجت الاسلام یدالله حبیبی مشاور عالی ستاد امر به معروف و نهی از منكر كشور شب گذشته در نشست با اصحاب رسانه بوشهر اظهار كرد: تا سال 94ماموریت و رسالت ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و افکار عمومی به عنوان مهم ترین فرع از فروعات دین بوده است که مردم نسبت به آسیب های اطراف خود و مسائلی که درگیر هستند بی تفاوت نباشند و در کنار سایر مسائل این وظیفه را هم عهده دار باشند.

حبیبی افزود: در سال 94 با کمک نمایندگان مجلس قانون حمایت از آمران امر به معروف و نهی از منکر تصویب شد و امروز این ستاد دارای جایگاه و پشتوانه قانونی و در بهترین سطح ستادی و شورایی دارای اعضا و قدرت تصمیم گری است.
وی گفت: در این زمان علاوه بر ماموریت قبلی ستاد، چند کار اجرایی نظير هماهنگ کننده همه دستگاه های کشور به منظور اهتمام همگانی در اجرای امر به معروف و نهی از منکر، مطالبه گری از مسولین و نهاد های حاکمیتی و غیر حاکمیتی به نمایندگی از طرف مردم، آموزش همگانی در بحث امر به معروف و نهی از منکر، رصد کردن آسیب ها، کاهش نابسامانی ها و تهیه گزارش های راهبردی به ستاد واگذار شده است.
وي اضافه كرد: الگو سازی در زمینه بهبود روش ها، تبدیل ارزش ها به هنجار ها و دفاع از کسانی که آمر به معروف هستند از ديگر وظايف اين نهاد است.

ریس هیئت اندیشه ورز ستاد امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد: ساختاری که برای ستاد تعریف شده در همه نهاد ها چه بخش های دولت چه بخش های خصوصی حضور دارد و نمایندگانی در آنجا تعیین کرده که در قالب شورا های امر به معروف و نهی از منکر ماموریت ستاد را پیگری و اجرا می کنند.
حبیبی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر مهم ترین آسیب هایی که مسولین  و جامعه باید نسبت به آن حساسیت داشته باشند، گفت: آنچه که به لحاظ شرعی و قانونی منکر است ستاد وظیفه دارد در این زمینه آموزش بدهد و افراد را آگاه کند.
وي تصريح كرد: در حوزه های ادارای، فساد ادارای بحثی است که مراجعات زیادی در این زمینه وجود دارد، باید مدیران ما تلاش کنند با اصلاح ساختار ها و بازرسی های دقیق و آموزش کارکنان نگذارند که در سیستم ادرای فساد ایجاد شود و با آن برخورد کنند.
حبيبي ادامه داد: موضوعات اجتماعی بحث اعتیاد، طلاق، کاهش آمار ازدواج، کم کاری در انجام وظایف مواردی هستند که در بررسی های ما وجود دارد.
وي تاكيد كرد: در بحث اقتصادی فرمایشات مقام معظم رهبری گویاست، موضوع اشتغال امر جدی و مهم است، وقتی اشتغال نباشد، تولید نباشد نتیجه بی کاری و تورم است.
اين مقام مسئول بيان كرد: وقتی نسل جوان بی کار باشد با معظلات عديده اي مواجه خواهیم بود.
مشاور عالي ستاد امر به معروف و نهي از منكر كشور ياداور شد: زمینه را اماده می کنیم  برای تاثیر پذیری این نسل از حجمه های روحی روانی که دشمنان ما تدارک دیده اند و کم کاری در این حوزه خود یک منکر بزرگ است.
وي خاطرنشان كرد: بی توجهی به سیاست های کلان نظام اشکالات و آسیب هایی است که وجود دارد كه در همه این موارد ستاد ورود دارد و بررسی می کند، آنجا که لازم باشد تذکر می دهد، آنجا که لازم به جمع بندی گزارش ها و ارائه به مقامات بالاتر باشد نيز انجام می دهد./انتهای پیام

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: