کد خبر:90912 تاریخ انتشار : 1396/9/17-12:0:37
مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در نشست خبری خبر داد؛
راه اندازی "خانه امن" برای زنان خشونت دیده در بوشهر/ برگزاری همایش ملی حمایت‌های روانی اجتماعی از زنان
مدیرکل بهزیستی استان بوشهر اظهار کرد: همایش ملی حمایت‌های روانی اجتماعی از زنان با تکیه برتقویت بنیان خانواده و رویکرد پیشگیری از خشونت خانگی برگزار می‌شود و خشونت علیه زنان در بخش‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.
لینک کوتاه http://boushehr.bso.ir/id/90912

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از بوشهر، علی پولادی ریشهری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر از  سفر معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده به بوشهر خبرداد و اظهار داشت: در سفر یک روز معصومه ابتکارمعاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده به بوشهرهمایش ملی حمایت‌های روانی اجتماعی از زنان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه همایش ملی حمایت های روانی اجتماعی از زنان  پنجشنبه 9 آذربرگزار می‌شود خاطر نشان کرد: همایش ملی حمایت‌های روانی اجتماعی از زنان با تکیه برتقویت بنیان خانواده و رویکرد پیشگیری از خشونت خانگی برگزار می‌شود و خشونت علیه زنان در بخش‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر از خشونت‌ علیه زنان در ایران خبرداد و تصریح کرد بر اساس آمارهای موجود 66درصد زنان در جامعه به شکل‌های مختلف کلامی، روانی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و فیزیکی خشونت تجربه کرده‌اند.

پولادی ریشهری با تاکید بر نقش مهم همایش‌های یاد شده که افزایش آگاهی جامعه و پیشگیری از خشونت علیه زنان افزود: برگزاری این‌گونه همایش‌ها برای افزایش آگاهی جامعه، شناخت علت و عوامل خشونت، پیشگیری از خشونت، ارائه راهکارهای مناسب برای مداخله و کاهش رفتارهای خشونت آمیز ضروری است.

وی با بیان اینکه کاهش خشونت مستلزم نهادینه کردن آگاهی‌های اجتماعی و خانوادگی است، گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده خشونت روانی و کلامی علیه زنان در استان بوشهر محدود است.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر از فعالیت  33 مرکز مشاوره فعال در استان بوشهر خبر داد و افزود: این مراکز تاکنون به 15 هزار و 676 نفر آموزش‌های مختلف خانواده ارائه  کرده است.

پولادی ریشهری با اشاره به افتتاح خانه امن ویژه زنان صدمه دیده از خشونت در بوشهر گفت: افتتاح خانه امن برای زنان خشونت دیده در استان بوشهر از جمله برنامه‌های سفر معاون رئیس جمهور در بوشهر است.

وی با بیان اینکه در خانه امن تیم‌های تخصصی حضور دارند، تصریح کرد: زنان صدمه دیده از خشونت بین 21 روز تا شش ماه در خانه امن نگهداری می‌شوند و با حضور تیم‌های تخصصی و روانشناسی خدمات لازم دریافت می‌کنند.


انتهای پیام /

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: